Loading...
Atrakcje – kopia z listą pokazów 2018-06-05T21:39:47+00:00

Program pikniku lotniczego SKY SHOW Sobienie 2018

Program imprezy obejmie zarówno niezwykłe pokazy lotnicze, jak i szeroki wachlarz atrakcji naziemnych, takich jak: gwiazdorski turniej golfa, symulatory lotów, pokazy sprzętu wojskowego, pokazy grup rekonstrukcyjnych i wiele innych.

SOBOTA, 16 czerwca 2018 r.

09:00 – rozpoczęcie pokazów lotniczych – wstęp dla publiczności na teren pokazów
09.15 – prezentacja zawodników Turnieju Golfa
09:30 – 18:30 – atrakcje naziemne, prezentacje grup rekonstrukcyjnych, wystawy statyczne
10.00 – relacja z pola golfowego (Turniej)
10:00 – 12:00 – I blok pokazów lotniczych
12:00 – oficjalne otwarcie pokazów – przemówienie Gościa Specjalnego
12:00 -13:00 – przerwa w pokazach lotniczych (loty widokowe)
13:00 – 15:00 – II blok pokazów lotniczych
14.00 – Turniej Golfa – odsłona półfinałowa
15:00 – 16:30 – przerwa w pokazach lotniczych (loty widokowe)
16:30 – 18:30 – III blok pokazów lotniczych
18:30 – zakończenie pierwszego dnia imprezy

NIEDZIELA, 17 czerwca 2018 r.

10:00 – rozpoczęcie pokazów lotniczych – wstęp dla publiczności na teren pokazów
10:00 -18:30 – atrakcje naziemne, prezentacje grup rekonstrukcyjnych, wystawy statyczne
10.15 – prezentacja zawodników w turnieju pokazowym Golf Cup
10:00 – 12:00 – I blok pokazów lotniczych
12:00 – oficjalne rozpoczęcie II dnia pokazów – przemówienie Gościa Specjalnego.
12:00 – 13:00 – przerwa w pokazach lotniczych (loty widokowe)
13:00 – 15:00 – II blok pokazów lotniczych
14.00 – Finał Golf Cup
15:00 – 16:30 – przerwa w pokazach lotniczych (loty widokowe)
16:30 – 18:30 – II blok pokazów lotniczych
18:30 – zakończenie pokazów

Lista Pokazów Lotniczych SKY SHOW Sobienie

Podczas dwudniowych pokazów lotniczych SKY SHOW Sobienie Królewskie 2018, wystąpią najbardziej lubiane zespoły akrobacyjne z całej Polski. Swój udział potwierdzili już mistrzowie akrobacji grupowej i indywidualnej.

1. Łukasz Czepiela – RED BULL

Red Bull Air Race, Extra 330, Bolkov

Pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race, działający na arenie międzynarodowej. Pilot zawodowy i akrobacyjny, latający różnymi statkami powietrznymi, również za sterami Airbus 320.

2. Artur Kielak

Extra 320

Polski pilot samolotowy, wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej, zdobywca szóstego miejsca na Mistrzostwach Europy – najlepszy polski wynik od kilkunastu lat. Podczas pikniku wykona znakomity pokaz na jednym z najbardziej popularnych samolotów akrobacyjnych EXTRA.

3. Sprint Air

Saab 340A

Firma SprintAir już od czternastu lat świadczy usługi lotnicze, specjalizując się głównie w lotniczych przewozach towarowych (air cargo), czarterowych operacjach pasażerskich, oraz w szkoleniu pilotów i operatorów ochrony lotnictwa cywilnego.

4. Cellfast Flying Team

To trzy samoloty typu Morane Rallye, w trzech różnych wersjach: 880B, 883 i 893 i tym samym polski cywilny zespół stworzony w Krośnie wspólnie z właścicielami firmy Cellfast, którzy są wieloletnimi pilotami samolotowymi i członkami Aeroklubu Podkarpackiego.

5. Fundacja ”Biało-Czerwone” Skrzydła

AN-2, TS-11 Iskra, AT3 (3 szt.)

Biało-Czerwone Skrzydła powstały na początku 2014 r. Założyciele, Piotr Maciejewski i Jakub Kubicki, to wielcy pasjonaci latania, piloci samolotowi i szybowcowi, od lat związani z polskim lotnictwem.

6. Mateusz Strama

Jak-3U

Mateusz Strama wykona pokaz pięknym statkiem powietrznym typu Jak-3U ,który trafił do pierwszych jednostek szkoleniowych w ZSRR już pod koniec 1947 r.

Prywatnie członek Aeroklubu Nowy Targ. Zawodowo związany jest z liniami RYANAIR, gdzie pilotuje Boeinga 737.

7. Dariusz Krzowski

PZL-101 Gawron

Samolot rolniczy i wielozadaniowy konstrukcji polskiej, produkowany w WSK-Okęcie jako rozwinięcie radzieckiego Jaka 12 M. Maszyna będzie reprezentowana przez Kierownika Działu Operacji Lotniczych w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Dariusza Krzowskiego.

8. Marek Masalski, Szymon Tomaszewski, Antek Nowak

Pipers Team

To pokaz amerykańskich, lekkich samolotów szkolno-turystycznych z końca lat 30. XX wieku.

Popularność i produkcja Pipera J-3 wzrosła, odkąd w 1939 r. stał się standardowym samolotem sponsorowanego przez rząd USA programu szkolenia pilotów cywilnych. Program ten miał na celu dostarczenie lotnictwu wojskowemu dużej liczby pilotów na wypadek wojny.

9. Marek Tybura

Piper Husky

Szef Szkolenia w Aeroklubie Warszawskim, kierownik instruktorów i Kierownik Operacji Lotniczych w AOC oraz AWC. Od 2005 roku do chwili obecnej pełni obowiązki Instruktora Egzaminatora Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej ULC.

Marek Tybura jest doświadczonym instruktorem szybowcowym (z nalotem 1600 godzin na 30 typach szybowców) i samolotowym (z nalotem 7500 godzin na 40 typach samolotów). Również pilot Balonowy.

10. Wojciech Hajdukiewicz

HatzClassic SP-YHW

11. Marek Choim

Extra 330 SC

Kolejnym solistą akrobacyjnym podczas Sky Show Sobienie będzie Marek Choim.

Pilot akrobacji samolotowej, którego pokaz jest zawsze wykonany z wielkim zaangażowaniem i precyzją. Swoje popisy wykona wspaniałym samolotem z niemieckiej rodziny Extra, stworzonym do najwyższej klasy akrobacji.

12. Silvair, Robert Domagała

CSS 13, TS-8 BIES, Piper Arrow

Silvair to założony w 2006 r. profesjonalny ośrodek szkolenia lotniczego, z własnym lądowiskiem, na którym odbywać się będą pokazy lotnicze SKY SHOW SOBIENIE 2018.

Posiada własną flotę samolotów szkoleniowych jak i piękne statki powietrzne typu TS-8 BIES i CSS-13, które również wezmą udział w pokazach.

13. Jacek Mainka

Tigermoth, Auster, Chipmunk, Harvard (4 szt.)

Kapitan i instruktor na samolotach A320 w liniach lotniczych WizzAir. Właściciel zabytkowych samolotów związanych z Polskimi Siłami Powietrznymi 1940-47: Tiger Moth, Taylorcraft Auster i DHC-1 Chipmunk. Miłośnik lotnictwa historycznego. Wnuk Ryszarda Kwiatkowskiego, mechanika w dywizjonach PSP 303 i 308, w Anglii.

14. Leszek Solewski

Ramos G-3

W czasie pokazu pilot Leszek Solewski zademonstruje start na małych klapach, przelot z prędkością maksymalną bez klap i przelot z prędkością minimalną na klapach. Poza tym pokaże zwrotność samolotu, zakręci ósemki, wykona ciasne zakręty i lądowanie na dużych klapach z krótkim dobiegiem.

15. Jerzy Makula i syn

Szybowiec FOX

Jerzy Makula to 7-krotny indywidualny mistrz świata w akrobacji szybowcowej oraz 4-krotny srebrny medalista Mistrzostw Świata w akrobacji szybowcowej, 8-krotny mistrz świata w kategorii drużynowej i 3-krotny indywidualny mistrz Europy.

Za swoje osiągnięcia sportowe oraz za działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych otrzymał Medal Stulecia FAI. W 1994 został odznaczony po raz drugi Złotym Krzyżem Zasługi, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju sportu lotniczego.

16. Gyrocopters Wiesław Jarzyna

„57-my Team”, wiatrakowce.

Zespół tworzy trzech pilotów, miłośników wiatrakowców. Wiesław Jarzyna, Romuald Owedyk i Barbara Amber wspólnie występują na wielu imprezach lotniczych w Polsce, gdzie zawsze z niebywałą umiejętnością i fantazją prezentują niezwykłe możliwości swoich maszyn.

17. Pterodactyl Flight

Czeski zespół lotniczy, słynący z niesamowitych, realistycznych pokazów walk powietrznych z czasów I wojny światowej. Piloci z Pterodactyl Flight specjalizują się w produkcji replik samolotów, głównie z okresu I i II wojny światowej oraz w wiernym odtwarzaniu podniebnych bitew.

18. PZL Świdnik

Śmigłowce SW-4

PZL SW-4 powstał w latach 90. XX wieku w PZL Świdnik jako następca przestarzałego i paliwożernego Mi-2. SW-4 to lekki śmigłowiec wielozadaniowy napędzany jednym silnikiem Rolls-Royce 250-C20R/2 o mocy 457 KM. Śmigłowce SW-4 produkowane są w zakładach PZL Świdnik od 2004 roku. Jedynym wojskowym użytkownikiem SW-4 są polskie Siły Powietrzne, które wykorzystują 24 maszyny w wariancie szkolnym.

19. Zespół akrobacyjny „ORLIK”

Zespół Akrobacyjny ”ORLIK” z 42 Bazy Lotnictwa szkolnego w Radomiu. Ośrodek zajmuje się szkoleniem praktycznym na samolotach PZL-130 „Orlik” podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Atrakcje dla każdego

Wesołe miasteczko z prawdziwego zdarzenia, profesjonalne lekcje gry w golfa, planetarium i symulatory lotów, to tylko niektóre z bardzo wielu atrakcji niezwykłego eldorado Sky Show, które stworzyliśmy z myślą o wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.  Zapraszamy do udziału w ponad 100 atrakcjach dla każdego:

Symulatory lotów

Lot balonem na uwięzi

Pokazy sprzętu wojskowego

Trybuny widokowe

Strafa VIP

Stoiska sponsorów

Strefa gastronomiczna

Pokazy dronów

Strefa malucha dla najmłodszych

Loty widokowe

Kino w namiocie sferycznym

Wesołe miasteczko

Strzelnica dla dzieci

Ekspozycje edukacyjne

Strefa konsoli i gier video

Wystawa statków powietrznych

Wieża dla Spotterów

Grupy rekonstrukcyjne

Fitt Arena

Planetarium

Zobacz więcej:

Program

Atrakcje lotnicze

Atrakcje dla każdego

Kontakt i dojazd